Z LEXTRA PRZY KAWIE O PRAWIE- 28 stycznia 2020 roku obchodzimy XIV Dzień Ochrony Danych Osobowych

W ramach dzisiejszego spotkania „Z LEXTRA PRZY KAWIE O PRAWIE”,

Informujemy, że już jutro, tj. w dniu 28 stycznia 2020 roku,
obchodzimy XIV Dzień Ochrony Danych Osobowych

Jak co roku, 28 stycznia w wyniku ustanowienia przez Komitet Ministrów Rady Europy obchodzimy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Święto to przypada w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta jest najstarszym aktem prawnym o zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Dzień Ochrony Danych Osobowych ma na celu zwrócenie uwagi obywateli państw Europy na kwestie związane z ochroną danych oraz przyczyniać się do podniesienia poziomu wiedzy w tym zakresie. W związku z tym, w całej Europie odbywają się różnego rodzaju spotkania, konferencje, warsztaty jak również inne imprezy towarzyszące, które są okazją do zdobycia wiedzy na temat ochrony danych osobowych oraz umożliwiają wymianę poglądów między osobami zawodowo zajmującymi się ochroną danych.

W tym roku w Polsce odbyła się we Wrocławiu Konferencja Naukowa „Cyfrowy bliźniak” (14 stycznia 2020 roku) oraz Konferencja Naukowa z okazji obchodów 14. Dnia Ochrony Danych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (24 stycznia 2020 roku).

Planowane wydarzenia: 30 stycznia 2020 r. - Dzień IOD Konferencja "Praktyka wykonywania funkcji Inspektora Ochrony Danych" (Warszawa), 7 lutego 2020 r. - IV Dzień Otwarty UODO 2020 w Akademii Wyższej Szkoły Biznesu (Dąbrowa Górnicza), podczas którego odbędzie się konferencja tematyczna połączona z promocją dobrych praktyk w zakresie ochrony danych osobowych.

Więcej informacji o Dniu Ochrony Danych Osobowych znajduje się na stronie http://www.coe.int/dataprotection

Aktualności

.